Bezoek van de Samilschool uit Suweon - Vereniging Oud Korea Strijders

Ga naar de inhoud

Hoofdmenu:

Bezoek van de Samilschool uit Suweon

Nieuws > 2026
(nieuwsbericht van 7 september 2026)

Tijdens de Koreaanse Oorlog kregen in december 1950 een aantal Nederlandse militairen van het eerste Detachement Verenigde Naties (NDVN) tijdelijk onderdak in de Samilschool, gelegen in de Zuid-Koreaanse stad Suweon. Dit bleek de laatste gelegenheid te zijn dat zij beschutting konden zoeken tegen de ontberingen van de strenge winter waarin het NDVN zich bevond.

Uit erkentelijkheid voor de historische betekenis en als gebaar van dankbaarheid, werd er in september 1983 door de Vereniging Oud Korea Strijders (VOKS) een herdenkingsplaquette aan de school overhandigd.


De VOKS heeft altijd een hechte relatie met deze school onderhouden en kent jaarlijks twee certificaten en een aanmoedigingsprijs toe aan de meest veelbelovende studenten. En elk jaar bezoeken studenten van deze school Nederland, waarbij ze ook ons museum in Schaarsbergen aandoen.
Dit jaar vormde hierop geen uitzondering; op zaterdag 5 september jongstleden ontving het VOKS-bestuur samen met Korea-veteraan Theo Haver zes studenten van deze school, een afdelingshoofd en hun Zuid-Koreaanse gids in het museum te Oranjekazerne.



Na een rondleiding door vrijwilliger Charles en VOKS-voorzitter Paul Gommers werden er foto's gemaakt bij het Nationale Koreamonument op de appelplaats. De VOKS organiseerde een authentieke Nederlandse broodmaaltijd, die met smaak werd genuttigd, aangezien er geen broodjes overbleven.

Na een uitgebreide fotosessie, onder andere bij het Nationale Korea-monument, nam de groep jongeren afscheid en vertrokken de studenten naar hun volgende bestemming: het Nationaal Militair Museum in Soesterberg.

Zie de foto's onder dit nieuwsbericht
 
Terug naar de inhoud | Terug naar het hoofdmenu